Dla dzieci wakacje, to najbardziej wyczekiwany okres w roku. To czas pluskania się w morzu lub chodzenia po górach, choć również w domu można ciekawie spędzić wolny czas.

Moje tegoroczne wakacje uważam za udane. Jak co roku pierwszą połowę wakacji spędziłam z mamą. Pojechałyśmy do babci, która mieszka w Niemczech by ją odwiedzić. To była długa podróż, jechałam prawie 10 godzin.

Moja babcia mieszka w górach. Miałyśmy tam piękne widoki, a w weekend odwiedził nas nawet wujek Łukasz, brat mamy. On również od jakiegoś czasu mieszka i pracuje w Niemczech. Na miejscu spędziliśmy razem wspaniale czas. Grillowaliśmy, graliśmy w karty, a nawet ciocia Malwina uczyła mnie trochę rysować. Bardzo ją lubię i podoba mi się, to jak rysuje, a moim zdaniem robi to bardzo dobrze. Chodziła nawet do szkoły artystycznej. Czas tam bardzo szybki mi minął. Mamie kończył się urlop i po dziesięciu dniach musiałyśmy wracać do domu. Mam nadzieję, że w następne wakacje znowu uda mi się odwiedzić babcię w Niemczech.

Resztę lipca spędziłam z mamą w domu, ale raczej się nie nudziłam bo cały czas mieliśmy gości. Babcia przyjechała do nas na urlop, a nawet odwiedził mnie mój kuzyn Rafał z mamą. Więc nie miałam czasu się nudzić. Drugą połowę wakacji spędziłam z tatą. W tym czasie pojechałam nad morze. Bardzo lubię jeździć nad morze. Mogłabym całe dnie pluskać się w wodzie i bawić na plaży. Znad morza przywiozłam nawet trochę pamiątek. Mój tata ma urodziny w sierpniu, więc pamiętałam o tym żeby kupić mu prezenty i złożyć życzenia. Pod koniec wakacji dołączyła do mnie i taty, druga babcia- mama taty. Wspólnie wróciliśmy do domu.

Pod koniec sierpnia wróciłam do Opola, gdzie mieszkam z mamą. Przyszedł czas żeby naszykować się do rozpoczęcia roku szkolnego. Myślę, że trzecia klasa będzie pełna nowych wyzwań a największym z nich dla mnie będzie moja Pierwsza Komunia Święta.

Niechętnie wracałam do domu bo naprawdę dobrze bawiłam się na wakacjach. Powrót z wakacji zawsze jest ciężki bo oznacza również powrót szkolnych obowiązków. Ma to też swoje plusy, mogę wspominać wakacje i opowiadać o nich koleżankom oraz pokazać mamie jakie kupiłam sobie pamiątki. Już brakuje mi wakacji, ale wszystko co dobre kiedyś się kończy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *